PSI+art

Brzmi prosto, ale ma w sobie niesamowity potencjał! A to dlatego, że uprawianie tej sztuki jest niczym uprawianie miłości! Łączysz się wtedy przede wszystkim z własnymi czystymi energiami, które to Natura jakby Ci przypomina. Inspiruje twoją świadomość do powrócenia do jej naturalnej, czystej, przebudzonej esencji.

PSI+art to nie tylko rzeźba. To rodzaj urządzenia działającego w zupełnie nowej energii.

To nie tylko typowa sztuka, ale…

TECHNOLOGIA ŻYWEJ ENERGII

Oto pionierska technologia z przyszłości, a jednocześnie trochę z przeszłości, bo po części znana była wielu czarodziejom i czarownicom z dawnych czasów. Ale PSI+art wykorzystuje zupełnie nowy rodzaj energii niż kiedyś i jest znany dzisiaj. 

To ekspansywna energia, która – w przeciwieństwie do starej podwójnej energii – nie wibruje z żadną częstotliwością. Nie jest ani pozytywny, ani negatywny; ani jasne, ani ciemne; ani mężczyzna, ani kobieta, nawet neutralny. 

Dlatego nie można go wykryć i zmierzyć za pomocą obecnych instrumentów naukowych. Chociaż może się to zmienić w najbliższej przyszłości. Ale możesz doświadczyć tej nowej energii empirycznie – poczuj ją na własnej skórze!

Oficjalnie prawdopodobnie nie ma jeszcze nazwy dla tej nowej żywej energii, więc wybrałem grecką literę Ψ (czytaj: PSI) jako jej symbol. Głównie dlatego, że jest to pierwsza litera słowa psyche i symbol psychologii/duchowości, a nowa energia dotyczy właśnie związku świadomości i energii psychicznych z materialną rzeczywistością.

W rzeczywistości, w pewien sposób przywróciłem starożytny, wywodzący się ze starożytnej Grecji termin na wszelkiego rodzaju zjawiska, które wykraczają poza ograniczoną percepcję. Grecy stworzyli literę PSI z symboliką odwiecznej Duszy człowieka, a także naturą motyla.
W starożytnej grece słowo psyche dosłownie oznaczało motyla, który był także symbolem tchnienia życia, bryzy, życiodajnego wiatru… Stopniowo, dzięki wpływom Cesarstwa Rzymskiego, słowo to zaczęło oznaczać duszę ludzką.

To także świadome nawiązanie do głównej idei Renesansu, jaką jest powrót do wartości piękna, humanizmu i cieszenia się życiem. Bycie w ekspresji wypełnionej artystycznym duchem radości, innowacji i piękna! Ponieważ w ten sposób energia PSI (duchowa czystość) wpływa na ludzką psychikę.

PSI to po prostu energie obdarzone świadomością. Można by argumentować w tej kwestii, mówiąc, że cała energia jest w jakiś sposób obdarzona świadomością i na pewno tak jest. Jednak PSI są czymś wyjątkowym, ponieważ przenoszą interaktywny ładunek psychologiczny tworzony przez Istoty obdarzone Duszą. Innymi słowy, PSI to żywe energie, które mają wielką inteligencję i mogą ożywiać materię. Ożywiaj to, co jest nieruchome. Nadaj kształt bezkształtnym. Są to twórcze, seksualne, duchowe energie, które są w każdym człowieku. Zapomnieliśmy tylko, jak ich używać!

Ta energia, w przeciwieństwie do znanej dzisiaj energii elektromagnetycznej (elektrycznej), nie wymaga do funkcjonowania złożonych obwodów elektronicznych. Jest to żywa energia, która nieustannie rozszerza się wielowymiarowo i komunikuje się ze wszystkim dookoła – szczególnie ze świadomością obserwatora… czyli z Tobą 🙂 

Energia jest po prostu odzwierciedleniem świadomości, a PSI jest najwierniejszym, najwierniejszym odzwierciedleniem Twojej czystej esencji istnienia. Dlatego jest tak dobroczynna i uzdrawiająca. 

Świadomość tworzy energię poprzez akt percepcji i kiedy ta percepcja jest jasna i wolna od iluzji umysłu, energia, która z niej płynie, jest również krystalicznie czysta.

Rzeźby PSI+art są zaprojektowane tak, aby promieniować tymi najczystszymi energiami. Mając jedną z nich przed sobą, gdy się w to wczujesz, zobaczysz, że tak naprawdę nie jest statyczna. Ona żyje! Ma swoje działanie. To coś więcej niż tylko byciem czymś pięknym. Dlatego każda rzeźba ma swój opis, historię i energetyczny wzór, który jest trochę jak instrukcja wyjaśniająca, co to żywe urządzenie energetyczne może dla Ciebie zrobić.

Na pozór to tylko ekscentryczna rzeźba, z pewnością piękna na swój sposób. Ale w rzeczywistości jest to urządzenie wykorzystujące nową energię PSI, które zostało stworzone do wykonywania określonych działań w służbie każdemu, kto na to pozwoli…

To nie jest tylko rzeźba. 

PSI+art to nie tylko sztuka. 

Jest to technologia pozazmysłowa, która – choć może być logicznie niezrozumiała – jest niewątpliwie autentyczna i „robi robotę” 😉

Każda rzeźba to mechanizm alchemiczny, przekształcający energie ze stanu wibracyjnego (dualność) w ekspansywny (kreatywność nowej energii). Te rzeźby-urządzenia dosłownie pomagają sprowadzić i ugruntować tę nową niewibracyjną energię. 

Rzeźba została odpowiednio skonfigurowana dla najwyższej służby, jaką można dać człowiekowi: uwolnienia ograniczeń świadomości i otwarcia się na szersze spektrum ŻYCIA.

Jeśli tylko pozwolisz…

Napisałem też książkę, która jest rodzajem wprowadzenia do tych naturalnych czarów.

Przez lata PSI+art przeszło wiele ekspansji i zmian, ponieważ sam poznałem wiele zaskakujących tajników tych magicznych energii.

Są to naturalne magiczne energie. To nie jakieś średniowieczne czary mary, czy inne ezoteryki, albo New Age.

Te energie są obecne wszędzie wokół nas i – co najważniejsze – wewnątrz nas! Trzeba tylko wejść w odpowiedni stan relaksu i wyciszenia, aby zacząć je dostrzegać, odczuwać.

I w tym właśnie pomaga kreatywna ekspresja. Pomaga wyjść z ograniczeń umysłu. Rozszerzyć własną percepcję i świadomość, by móc odczuwać większy, piękniejszy obrazek rzeczywistości. Oto esencja PSI+art.

PSI+art to proces twórczy, w którym ekspresja kreatywności łączy ze sobą alternatywne rzeczywistości.

ENERGIA NAJPIERW

Przed jakimkolwiek działaniem niezbędny jest rodzaj medytacji, wczuwania się w energię otoczenia, przedmiotów, które mają stanowić przyszłe dzieło sztuki; oraz w swoje własne wewnętrzne odczucia. Jest to wczuwanie się w energię na wielu różnych płaszczyznach. Dosłownie przyglądanie się wszystkiemu co w danej chwili podsuwa Ci wyobraźnia i intuicja. Trochę jak w medytacji zen. Kiedy z tego obserwowania i bycia z energią pojawi się impuls, wtedy zaczyna się ruch i działanie – łączenie elementów do kreacji. to w sumie bardzo naturalny sposób. Wielu artystów robi to podświadomie.

ORGANICZNA EKSPRESJA

Organiczność PSI+art polega na tym, że rzeczywistość sama podsuwa Ci elementy, które mają być częścią twojego dzieła sztuki. Ty nie musisz starać się zdobywać tych elementów. One, dosłownie, same do ciebie przychodzą. Nie musisz nawet gdzieś ich specjalnie jechać i kupować – same wpadają ci w ręce, ponieważ to rzeczywistość i twoja własna kreatywna energia wszystko ci przynoszą. To trochę magiczne, ale faktycznie tak jest! Twój wybór, twoje wczuwanie się sprawia że twoje dzieło sztuki po prostu wyklaruje się niemal samoistnie.

POZWALANIE NA ŚWIADOMOŚĆ

Jest to połączone z dwoma poprzednimi punktami, ponieważ nie chodzi nawet o to, aby dokończyć swoje dzieło, czy zrobić jakieś wrażenie na kimkolwiek innym. Nie ma żadnego celu, poza samym, subiektywnym, osobistym doświadczeniem procesu kreacji. Chodzi o drogę – a nie cel. Najważniejsze jest wewnętrzne doświadczenie ekspansji świadomości, która zachodzi podczas aktu tworzenia. Ty po prostu pozwalasz na ekspansję, na otworzenie się twojej świadomości poza ograniczenia umysłu.

IMPERFEKCJA / NIEDOSKONAŁOŚĆ

To, co tworzymy, nie ma być doskonałe, czy nazbyt dopieszczone! Raz jeszcze: tutaj nie chodzi o efekt wizualny. To bardzo ważne, ponieważ wtedy efekt pojawia się naturalnie/organicznie, wraz z rozwijaniem się twojego doświadczenia twórczej ekspresji. Pozwalamy, aby ekspresja nie była doskonała, aby była autentyczna. Bowiem wtedy mamy wolność i odwagę, by robić dokładnie to, co podsuwa intuicja, świadomość. Prawdziwa innowacja jest tego rezultatem. Nie przejmujemy się tym, jak odbiorą to inni ludzie – czy będzie im się to podobało, czy nie, itp. Dajemy sobie dar absolutnego zaufania do siebie i własnego kreatywnego flow.

Rzeźba Czynnik PSI

Więcej o PSI+art znajdziesz w mojej rewelacyjnej książce pod tytułem: PSI+art – Sztuka Świadomości – Psychotronika Artystyczna